Schůzka na Ministerstvu zdravotnictví

22.05.2018 17:18

Dnes se zástupci Rady a Předsednictva NPDM v čele s předsedou a koordinátorkou sešli s ministrem zdravotnictví Adam Vojtěch, schůzka probíhala přímo v budově Ministerstva zdravotnictví.
V rámci schůzky jsme s panem ministrem řešili různé body, především body z Usnesení NPDM, které bylo předmětem jednání. Jedná se o lepší zahrnutí první pomoci do vdělávacích osnov, kdy považujeme za velmi důležité, aby studenti věděli, jak se zachovat v krizových situacích. Většina základních škol se o osvětlení těchto informací snaží, to ovšem neplatí pro většinu šestiletých a osmiletých gymnázií. Dále přišla řeč na prevenci před těžkými nemocemi, především jde o onemocnění srdce a rakovinu, mezi mladou generací. V neposlední řadě se znovu začíná objevovat téma pamlskové vyhlášky, kdy pravděpodobně dojde k mírnému zlepšení podmínek prodeje potravin, nadále situaci sledujeme a budeme se aktivně zapojovat. 
Do budoucna plánujeme spolupráci mezi námi, Ministerstvem zdravotnictví a Ministerstvem školství na různých bodech, které se dají zařadit do výuky na školách.

 Kontakt

Národní parlament dětí a mládeže Senovážné náměstí 24, Praha 1, 110 00 +420 721 463 078
Bankovní účet : 2800373728/2010
Fio Banka
npdm@participace.cz / predseda@participace.cz / votavova@participace.cz
To Top